Audi de lüks ‘e-bike’ alanına adım attı! Hızlı karar vemeniz gerekecek… Peki Audi’nin bu lüks bisikletinin fiyatı ne ?

Alman araba üreticisi Audi de lüks e-bisiklet alanına adım atan araba üreticilerinin ortasındaki yerini aldı. Audi, RS Q E-tron E2 elektrikli Dakar Rallisi yarış aracının dizaynından ilham alan ve üst seviye özellikler vaat eden elektrikli dağ bisikletini tanıttı.

Chip’te yer alan habere nazaran, İtalyan Fantic tarafından üretilen bu araç 250 W Brose motoru ile Fantic’in 720 Wh bataryasını birleştirerek 66 ft/lb üzere etkileyici bir tork sağlıyor.

Audi, en yüksek suratı ya da menzili sağlamasa da şartlara bağlı olarak 50 ile 150 kilometre ortasında menzil sağlayan Bash/Mtn’nin 529Wh ünitesinden katiyen daha büyük bir güç ünitesine sahip.

Brose ile çalışan başka e-bisikletler üzere, Audi’nin modeli de hafif bir Eco’dan tam güçlü Boost moduna kadar dört düzeyli elektrik dayanağı ile geliyor.


Alüminyum kasa tasarımı, motor ve pilin ötesinde mutlaka Porsche eBike serisinden farklı modüller kullanıyor.

Braking IN.CA.S disk frenleri, Öhlins çatal ve amortisör, Sram zincir, vites değiştiriciler ve vites değiştirici bileşenlerinin kullanılmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıyeten Vittoria lastikleri ve Sella Italia sele üzere İtalyan dokunuşları da göreceksiniz.

SINIRLI SAYIDA ÜRETİLDİ

Audi’nin elektrikli dağ bisikleti üç seçenek olarak sunuluyor, lakin süratli bir biçimde karar vermeniz gerekecek.

Bisiklet, Birleşik Krallık’ta 8.499 Sterlin fiyat etiketiyle “sınırlı sayıda üretilen” bir model olarak mevcut. Bu fiyat, Porsche’nin 10.700 dolarlık eBike Sport’u ile yaklaşık tıpkı düzeye işaret ediyor.

3.999 dolarlık Bash/Mtn, GMC Hummer e-bike ve daha güçlü 5.499 dolarlık Jeep e-bisiklet ise şu an için çok daha uygun alternatifler olacakmış üzere görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir