Göksel Gümüşdağ: En büyük hayalimiz finale ulaşmak

UEFA Konferans Ligi’nde Hearts’ı 3-1 mağlup ederek kümeden önder olarak çıkan Medipol Başakşehir’de Lider Göksel Gümüşdağ maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Avrupa’daki muvaffakiyetin çok değerli olduğunu söyleyen Gümüşdağ, “Başakşehir bu maçlara çıkarken taraftarı, arması, renkleri ve topluluğu için çıkıyor. Ancak biz bunları ulusal maç üzere oynuyoruz. Başakşehir’in bu kümeden başkan çıkması, Fiorentina’nın ikinci çıkıyor olması memnunluk. Başta teknik yöneticimiz olmak üzere tüm oyuncu kardeşlerimi kutluyorum. 8. sene 48 maçı bitirdik. 8 seneye 50’yi sığdırmış olacağız. Zannediyorum mart ayına kadar maçımız yok. Baktığımızda 9 dönemdir 8 defa Avrupa’ya gidebilmek, orada başarılı olabilmek, bir evvelki devirde de şampiyonlukta da Kopenhag maçı sonrasında orada birinci 16’daydık. Burada da Roma’nın kupa kaldırdığı, Mourinho’nun gözyaşı yaşadığı kupada birinci 16’ya kalmamız çok büyük memnunluk. Münasebetiyle bildiğim kadarıyla Trabzon, Fenerbahçe’nin de maçları devam ediyor. İkisi de inşallah, onlar da galibiyet sonucu alırlar ve kümeden çıkarlar. Hepsi ulusal maç. Sanıyorum şu an son 5 yılda ülke puanına en çok puan kazandıran ikinci kadroyuz. Bizim için büyük bir mutluluk” dedi.

‘EN BÜYÜK HAYALİMİZ FİNAL’

Hedeflerinden bahseden Göksel Gümüşdağ, “Biz tepeyi zorlayan, şampiyonluk kupası kaldırmış ve DNA’sında Avrupa olan kadroyuz. Daima Avrupa’da çaba veriyoruz, bu istikrar çok değerli. Avrupa’ya 5 yılda bir giden grup değiliz. Başakşehir’in başarısı göz arkası edilemez. Ben inanıyorum ki etap etap gideceğiz. Fakat çeyrek final, yarı final. Neden final olmasın, en büyük hayalimiz finale ulaşmak” tabirlerini kullandı.

‘ZORLAYAN BİR KADRO OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Ligdeki performanslarına değinen Gümüşdağ, “Biz 9. dönemdeyiz, yalnızca 1 dönem haricinde 8 dönemde 1 kere ligi 5’in altında bitirdik. 7 dönem hiç 5. olmadık. Daima tepeyi 4’ün içinde olmayı, daima şampiyonluk doruğunda amaçta olan ve daima tepeyi zorlayan ekip olduk neden olmasın. Zorlayan kadro olmaya devam edeceğiz, şampiyonluk yarışında olmaya devam edeceğiz” formunda konuştu.

‘SAMİMİ BİR UĞRAŞ VAR’

Hakemlerin performansıyla ilgili konuşan Lider Gümüşdağ, “Futbolda en çok konuşulan şey hakemlerdir. Şu an TFF Başkanı Büyükekşi ve yönetimi çaba içinde. Geçen hafta VAR ile ilgili toplantı yapıldı, programa davet edildik. Hasebiyle bir şeffaflık içinde efor sarf ediyorlar. Samimiyetlerine inanıyorum. Hakemlerin performansı çok yeterli diyemem lakin samimi bir çaba, yeterli niyet var. İnanıyorum ki hakemlik müessesinde eskiye nazaran çok daha kıymetli adımlar atacaklar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir