İki köpek, polisi evde ölü bulunan sahiplerinin yanına yaklaştırmadı

Yardım istenen belediye veteriner takımları köpeklerden birini iğne ile uyutarak, başkasını boynuna geçirdikleri aparatla alıp hayvan barınağına götürdü. Yapılan incelemenin akabinde cenaze otopsi yapılmak üzere İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Ambarlı Mahallesi Öğretmenler Sitesi’nde 8 katlı blokta 7’nci kattaki konutunda eşi ve iki çocuğundan başka, tek başına kalan emekli öğretmen Ceyhun Köklü’den bir mühlet haber alınamadı.

Köklü’nün meskende beslediği iki köpek daima havlayınca ve konuttan makûs koku gelince komşuları kapıyı çaldı. Kapıyı açan olmayınca komşuları durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. Olay yerine polis, itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi.

Polis, itfaiye merdiveniyle 7’inci kattaki meskene pencereden girdi. Esaslı yüz üstü yere düşmüş halde görülürken iki köpek, gruplara reaksiyon verdi. Konuta girilebilmesi için Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yardım istendi.

Gelen vazifeliler, hayvan yakalama aparatı ile pencereden konuta girip, köpekleri başka odalara kapattı. Akabinde kapıyı açan vazifeliler, köpeklerden birine boynuna aparat geçirip, başkasını iğne ile uyutarak hayvan barınağına götürdü.

Yapılan incelemenin akabinde cenaze İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Yapılacak otopsinin akabinde kesin vefat nedeni anlaşılabilecek olan Köklü’nün çeşitli hastalıkları olduğu öğrenildi.

Komşuları, kendi halinde olan emekli öğretmenin vefat etmesine çok üzüldüklerini, ağır kokuyu hissedince 112 servisini aradıklarını anlattı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir