İstanbul-İzmir otoyolunda bariyerleri kesip çaldılar

Bursa Jandarma Komutanlığı grupları ve Jandarma Hata Araştırma Timleri (JASAT), İstanbul-İzmir Otoyolu’nda yaşanan hırsızlık olaylarına ait çalışma başlattı.

Otoyola araçla gelen zanlılar M.Ş. (42), R.K. (50) ve M.M’yi (49) yakalayan gruplar, bu bireylerin üzerinde ve araçta yaptıkları aramada demir kesici dekupaj testeresi ve kesme uçları, kesilmiş demir kapı zinciri ve çeşitli gereçlerin yanı sıra 2 gram metamfetamin ve uyuşturucu içiminde kullanılan aparat ele geçirdi.

Şüphelilerin, otobana inen demir kapının asma kilit ve zincirini dekupaj testeresiyle çıkardıkları, yol kenarında otoyol şirketine ilişkin tel örgüler ve bunlara ilişkin direkler ile kimi bariyerleri kesip çaldıkları belirlendi. Ayrıyeten, M.M’nin 25 Eylül’de Gürsu ilçesinde meydana gelen hırsızlığın faili olarak arandığı ortaya çıktı.

Zanlıların çaldıkları gereçleri Yıldırım ilçesi Arabayatağı Mahallesi’ndeki bir firmaya sattıklarını tespit eden gruplar, bu iş yerinde yaptıkları araştırmada gereçleri kamyona yüklenmiş helde buldu. Çalınan tel örgü ve bariyerler ile öbür materyaller, şirket yetkililerine teslim edildi.

Gözaltına alınarak jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 3 kuşkulu, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir