Peskov’un oğlu Wagner’le birlikte Ukrayna’da savaşmış

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov’un oğlu, Rus paralı asker şirketi Wagner ile birlikte Ukrayna’da savaştığını söyledi. Komsomolskaya Pravda gazetesinin aktardığına nazaran 33 yaşındaki Nikolai Peskov, Ukrayna’da vazife yaptığını lisana getirdi.

‘BABAM BENİMLE GURUR DUYUYOR’

2008’den bu yana Kremlin Sözcüsü olarak misyon yapan Peskov’un oğlu gazeteye verdiği röportajda, “Benim inisiyatifimle oldu. Bunu vazifem olarak gördüm” dedi. Nikolai Peskov, kapalı bir isimle Ukrayna’daki savaşa katıldığını ve paralı asker kümesi Wagner’in güçleriyle birlikte savaştığını söyledi. Yürek madalyası aldığını belirten Nikolai Peskov, “Babamın benimle gurur duyduğunu düşünüyorum. Yanlışsız kararı verdiğimi söyledi” sözlerini kullandı.

‘OĞLUMU TOPÇU OLARAK ALIN’ DEDİ’

Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigozhin ise, Dimitri Peskov’un kendisi ile irtibata geçtiğini ve oğlunu topçu olarak almasını istediğini söylediğini aktardı.

Prigozhin, Telegram kanalı üzerinden paylaşılan görüntüde, “Bir vakitler mutlak bir liberal olarak tanınan Dimitri Sergeyvich Peskov, oğlunu gönderdi. Benimle bağlantıya geçti ve ‘Onu kolay bir topçu olarak al’ dedi” diye konuştu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir